shixar
26 مرداد 1401 - 15:27

کوره‌پزخانه‌های محمود آباد ری، به شهرک صنعتی خاوران ملحق می‌شود

فرماندار ویژه شهرستان ری گفت: محدوده کوره‌پزخانه های غیرفعال و فرسوده محمود آباد خاوران به شهرک صنعتی خاوران اختصاص می‌یابد و زمین‌های کشاورزی این محدوده احیا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ری، حمید زمانی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری عصر امروز در حاشیه بازدید از کوره‌پزخانه‌های محدوده بخش خاوران اظهار کرد: لکه‌هایی در سطح شهرستان وجود دارد که پویایی، نشاط و توسعه کشاورزی را با اختلال مواجه کرده است که در راستای ارتقای رضایتمندی مردم شهرستان ری در تلاش هستیم تا این معضلات را بر طرف کنیم.

وی گفت: کوره پزخانه های غیرفعال که قدمت بالایی نیز دارد موجب ایجاد سکونتگاه‌های غیرمجاز و غیرقانونی شده که زمینه ای برای ناهنجاری‌های اجتماعی و فرهنگی ایجاد کرده است لذا از آنجا که کوه پزخانه های مذکور در محدوده شهرک صنعتی خاوران قرار دارد، محدوده کوره‌پزخانه های غیرفعال و فرسوده با همکاری تمام دستگاه‌ها به شهرک صنعتی خاوران اختصاص می‌یابد و زمین‌های کشاورزی این محدوده احیا خواهد شد.

معاون استاندار تهران با اشاره به درخواست رئیس جمهور برای تحول و حرکت اقتصادی ادامه داد: در نظر داریم با هماهنگی اداره کل شهرک های صنعتی استان تهران این محدوده را به بستری برای توسعه صنعتی یا کشاورزی و خروج از حالت نامناسب فعلی که از نظر توسعه شهری و زیست محیطی قابل توجه نیست تحول ایجاد کنیم.

انتهای پیام/۶۷۰۶۲/

منبع: فارس
شناسه خبر: 607672