shixar
26 مرداد 1401 - 20:00

عکس‌هایی از آزادگان که شاید ندیده باشید

تصاویر مشهوری از بازگشت آزادگان به ایران وجود دارد که همه دیده‌اند؛ اما تصاویر بیشتری هم هست که کمتر کسی دیده و خیلی‌ها اصلا به چشم‌شان هم نخورده. این عکس‌ها را ببینید به یاد آن‌روزها.

از ۲۶ مرداد ۱۳۶۹ شمسی مبادله بزرگ بین ایران و عراق انجام شد و آزادگان ایرانی به کشور بازگشتند. پیش از آن و در جریان جنگ تحمیلی نیز تعدادی از رزمندگان ایرانی به‌دلیل جانبازی یا به دلایل پزشکی به ایران بازگشته بودند و پس از مرداد آن سال نیز مبادله افراد تا اسفند ماه ادامه داشت و حدود ۳۸ هزار نفر از آزادگان به آغوش خانواده‌شان بازگشتند. در ادامه تصاویری کمتر دیده شده از این وقایع تاریخی ببینید.

منبع : فارس

بیشتر بخوانید

بیشتر بخوانیدروایت رییس سامانه ۴۰۳۰ از هشت سال اسارت در اردوگاه‌های بعثی/مادرم گفت: هر کاری می‌کنی، فقط اسیر نشو!روایت رییس سامانه ۴۰۳۰ از هشت سال اسارت در اردوگاه‌های بعثی/مادرم گفت: هر کاری می‌کنی، فقط اسیر نشو!روایت رییس سامانه ۴۰۳۰ از هشت سال اسارت در اردوگاه‌های بعثی/مادرم گفت: هر کاری می‌کنی، فقط اسیر نشو!روایت رییس سامانه ۴۰۳۰ از هشت سال اسارت در اردوگاه‌های بعثی/مادرم گفت: هر کاری می‌کنی، فقط اسیر نشو!باشگاه خبرنگاران جوانوب‌گردیوبگردی

شناسه خبر: 609312