shixar
26 مرداد 1401 - 18:02

پیش بینی برداشت ۴۰ هزار تن محصول لیمو ترش از باغستانهای استان

یاسوج- معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیش بینی می شود در سال جاری، ۴۰ هزار تن محصول لیموترش در باغستان های استان برداشت شود.

به گزارش خبرنگار مهر، داریوش حصار بعدازظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: کارشناسان تعاون روستایی، بر اساس تفاهمی که با مدیر عامل اتحادیه باغداران کشور انجام شده به باغستان‌های استان اعزام می‌شوند تا باغداران و تعاون روستایی برای نرخ خرید توافق کنند.

خبرنگار مهروی بیان داشت: بخش عمده‌ای از لیموترش های تولیدی باغداران کهگیلویه و بویراحمد که به استان‌های مجاور صادر می‌شود کمتر از قیمت واقعی آن به فروش می‌رسد.

هایحصار افزود: بهره برداران پیش از این ناچار بودند محصول تولیدی خود را به دلالان بفروشند یا برای عرضه محصولات تولیدی خود به استان‌های مجاور هزینه حمل و نقل را متحمل شوند.

وی اظهار داشت: برداشت لیموترش در باغستان‌های کهگیلویه و بویراحمد آغاز شده و پنج هزار و ۹۰۰ هکتار باغ لیموترش در استان وجود دارد.

حصار با بیان اینکه سه هزار و ۹۰۰ هکتار از این میزان بارور است، گفت: بیشترین میزان محصول لیموترش استان در شهرستان‌های گچساران و باشت تولید می‌شود.

باشت

منبع: مهر
شناسه خبر: 608704