shixar
18 بهمن 1401 - 09:16

اجرای مانور ساعت صفر در کرمانشاه/ آمادگی بانوان امدادگر ارزیابی شد

سرپرست معاونت امداد و نجات استان کرمانشاه گفت: بانوان توانای جمعیت هلال احمر کرمانشاه در ساعت صفر امدادی به خط شدند.

اکبر عیوضی، سرپرست معاونت امداد و نجات استان کرمانشاه امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران فارس در کرمانشاه، اظهار کرد: مانور ساعت صفر امدادی بدون اطلاع قبلی از مکان و زمان به منظور سنجش آمادگی تیم‌های عملیاتی برادران و توانای خواهران در این شهرستان اجرا شد.

وی ادامه داد: ساعت صفر به منظور ارتقای آمادگی، تمرین آموخته‌ها، افزایش توان عملیاتی و سرعت عمل تیم‌های توانای خواهران و اعضای پایگاه شعبه کرمانشاه صورت گرفت.

سرپرست معاونت امداد و نجات استان کرمانشاه افزود:ارزیابی میزان تاب‌آوری بانوان توانا در مواجهه با عملیات‌های امداد و نجات، ارزیابی و بازبینی امکانات و تجهیزات برای فعالیت‌های امدادی در زمان وقوع بحران از دیگر اهداف برگزاری مانور ساعت صفر است.

عیوضی عملکرد تیم‌های توانای خواهران برای برگزاری این مانور را مطلوب ارزیابی و اضافه کرد: نیروهای امدادی همواره در راستای رسالت انسان‌دوستی و خدمت صادقانه با تمام وجود پای کار بوده و هستند.

وی با اشاره به فعالیت بانوان توانا در قالب تیم‌های ارزیاب، پشتیبان و درمان اضطراری، اظهار کرد: اعضای این تیم‌ها آموزش‌های تخصصی اسکان، تغذیه، حمایت روانی، جاده و پیش‌بیمارستانی را گذرانده‌اند و در کلیه مانورها و برنامه‌های توان‌افزایی از وجود این امدادگران استفاده می‌شود.

عیوضی تصریح کرد: جمعیت هلال‌احمر با برخورداری از توانایی بالای نیروی انسانی، امکانات پشتیبانی و تجهیزاتی می‌تواند نقش مؤثری در امدادرسانی در شهرستان داشته باشند.

کوروش مهدی‌آبادی، سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان کرمانشاه نیز در پایان برگزاری مانور ساعت صفر امدادی ضمن تشکر از حضور سرپرست معاونت امداد و نجات و تمامی اعضای شرکت کننده در این مانور، گفت: این سرعت عمل نشان از آمادگی نیروهای عملیاتی و تیم‌های توانای این شهرستان برای امدادرسانی در حوادث احتمالی است.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1023949