shixar
26 مرداد 1401 - 20:22

اولیانوف: نتیجه نهایی مذاکرات، به واکنش آمریکا به پیشنهاد‌های منطقی ایران بستگی دارد

نماینده روسیه در مذاکرات وین نتیجه نهایی در دستیابی به توافق را منوط به واکنش آمریکا به پیشنهاد‌های کشورمان دانست.

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی مستقر در وین و نماینده این کشور در مذاکرات وین، در تازه‌ترین توییت خود، شانس توافق را بیش از هر زمان دیگری عنوان کرد؛ همچنانکه دستیابی به یک توافق را منوط به واکنش آمریکا به پیشنهاد‌های منطقی ایران عنوان کرد.

اولیانوف در حساب توییتری خود نوشت: پیش از این، دلایلی برای خوش بینی [در حصول توافق]وجود داشت؛ اما در موارد سابق، انتظار‌ها برآورده نشد. این بار، بیش از هر زمانی دیگر ما فرصت داریم تا از خط پایان در گفتگو‌های وین عبور کنیم. نتیجه نهایی وابسته به آن است که چطور آمریکا به پیشنهاد‌های منطقی اخیر ایران واکنش نشان می‌دهد.

روز گذشته نشریه نیویورک تایمز در مطلبی نوشته بود: برای نخستین بار در ماه‌های اخیر، خوش بینی فزاینده‌ای روز سه شنبه در میان مقامات اروپایی حاصل شد که احیای قرارداد هسته‌ای سال ۲۰۱۵ امکان دارد، به واقع میان ایران و آمریکا حاصل شود.

پیش از این نیز میخائیل اولیانوف در پیامی توییتری نوشته بود: «اکنون بر عهده ایران، مقامات و پارلمان این کشور است تا تصمیم بگیرند. اما به عنوان رئیس هیئت مذاکره کننده روسی در این مذاکرات، می‌توانم بگویم دیپلمات‌های ایران تمام تلاش خود را برای اطمینان از تامین منافع این کشور انجام دادند.»

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللایران

شناسه خبر: 609439