shixar
26 مرداد 1401 - 19:38

معتادان متجاهر در استان کردستان تا پایان شهریورماه جمع‌آوری شوند

استاندار کردستان گفت: باید معتادان متجاهر تا پایان شهریورماه جاری در سطح استان جمع‌آوری و دیگر شاهد جولان یک معتاد هم نباشیم.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، اسماعیل زارعی‌کوشا عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، با طرح این سوال که تعداد واقعی معتادان متجاهر در سطح استان چند نفر هستند؟ اظهار داشت: معتقد نیستم که جایی احداث و تجهیز شود که خانواده‌ها آنجا را به خانه ارجعیت دهند.

خبرگزاری تسنیمسنندجسنندجوی با بیان اینکه جولان معتادان متجاهر در سطح شهر همانند لکه ننگ و ناجوری بوده که باید جامعه پاک شود گفت: تا پایان شهریورماه، باید با نظارت جدی و مستمر در هیچ کدام از معابر، خیایان‌ها، پارک و سطح شهرستان‌ها به ویژه سنندج نباید یک معتاد متجاهر ببینیم.

استاندار کردستان با تاکید بر اینکه معتادان متجاهر باید از سطح شهر خارج شوند حتی اگر در چادر نیز کنترل شوند، تصریح کرد: نباید اجازه داده شود که این معتادان به ناموس مردم اهانت کنند، باید زمینه اجرای این طرح و نگهداری آنان در این کمپ‌ها فراهم شود.

زارعی‌کوشا با بیان اینکه بهزیستی متولی انجام این کار و شهرداران نیز باید پای کار بیایند، افزود: باید کردستان در اجرای طرح پاک‌سازی و جمع‌آوری معتادان متجاهر در کشور الگو و پیش‌گام باشد.

فیلم| عواقب خطرناک سموم قاچاق بر امنیت غذایی کشوربزرگترین قاچاقچی مسلح مواد مخدر دستگیر شدفیلم| عواقب خطرناک سموم قاچاق بر امنیت غذایی کشور

فیلم| عواقب خطرناک سموم قاچاق بر امنیت غذایی کشوربزرگترین قاچاقچی مسلح مواد مخدر دستگیر شد

بزرگترین قاچاقچی مسلح مواد مخدر دستگیر شدفرانک رستگارنسب، سرپرست امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان با اشاره به اینکه در بازدیدهای میدانی، ساعت 6صبح معتادان متجاهر در سطح شهر جولان و مکان‌های این افراد شناسایی شده‌اند، اظهار کرد: مکان‌های بلااستفاده زیادی برای ساماندهی معتادان متجاهر در سنندج وجود داشته که اصلا نیازی به کمپ جدید نداریم.

قبرستان‌های متروکه سنندج در اختیار شهرداری قرار گیرد

قبرستان‌های متروکه سنندج در اختیار شهرداری قرار گیردقبرستان‌های متروکه سنندج در اختیار شهرداری قرار گیردسیدانور رشیدی، شهردار سنندج نیز با بیان اینکه خدماتمان با دیدگاه اجتماعی و مسئولیت‌پذیری است، اظهار کرد: معتادان متجاهر همانند غده‌های سرطانی هستند که در صدد ساماندهی آنان از ریشه هستیم.

وی با بیان اینکه میدان نبوت، قبرستان تایله و تپه شیخ محمد باقر و سایر نقاط شهر جای آسیب‌های اجتماعی شده است، گفت: انتظار می‌رود در کنار ساماندهی معتادان‌متجاهر، قبرستان‌های متروکه سطح شهر سنندج که مامنی برای معتادان شده در اختیار شهرداری قرار گیرد تا این فضاهای خالی به محیط‌های فرهنگی تبدیل شود.

شهردار سنندج از آمادگی کمک برای ساماندهی معتادان متجاهر در سطح شهر خبر داد و تصریح کرد: همزمان با جمع‌آوری معتادان، تفکیک مبدا و زباله‌گردی را در دستور کار داشته و محل آسیب‌ها را به فضاهای سبز تبدیل خواهیم کرد.

رشیدی با بیان اینکه پارک شهدا برای عرضه تولیدات زندانیان و معتادان بهبودیافته در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: خود را خدمتگزار مردم دانسته و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم.

انتهای پیام/481/ ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 609223